دات نت نیوک

رویداد فرهنگی هنری "زندگی در اکو" گشایش یافت

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
رویداد فرهنگی هنری "زندگی در اکو" گشایش یافت

باغ موزه هنر ایرانی: رویداد فرهنگی هنری زندگی در اکو با حضور جمعی از مقامات در باغ موزه ی هنر ایرانی گشایش یافت.


به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی باغ موزه ی هنر ایرانی رویداد فرهنگی هنری زندگی در اکو به عنوان تلاشی برای ترویج بیش تر آشنایی، شناخت و فهم مشترک میان شهروندان حوزه ی اکو و تقویت همکاری های چندجانبه میان اعضا، با حضور مهندس سعید اوحدی، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، دکتر محمد مهدی مظاهری، رییس موسسه فرهنگی اکو، سفیر جمهوری قزاقستان و نمایندگان دیپلماتیک کشورهای حوزه ی اکو، یارزاده، معاون فرهنگستان هنر، علیرضا زندوکیلی، معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مهدی محمدی، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل، علی اصغر خسروی، معاون برنامه ریزی و توسعه، احسان محمدی، مدیر امور بین الملل سازمان و رییس باغ موزه ی هنر ایرانی، جمعی از مدیران مناطق و جمعی از شهروندان، عصر جمعه، ۱۲ مهرماه، در محل باغ موزه ی هنر ایرانی برگزار شد.

مهندس اوحدی، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ضمن تاکید بر اهمیت این رویداد و اشاره به پیشینه ی سازمان اکو و موسسه ی فرهنگی اکو، فرهنگ را مهم ترین و بهترین مسیر برای تعاملات در سایر حوزه ها دانست و گفت: پس از مطالعات فراوان به این نتیجه رسیدیم که فرهنگ فرصت تعامل و ارتباط اقتصادی بیشتری را بین کشور‌های عضو اکو برقرار می‌کند.

وی هم چنین نسبت به گسترش این فعالیت ها در آینده ابراز امیدواری کرد.

در ادامه دکتر مظاهری، رییس موسسه ی فرهنگی اکو، در سخنانی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این مراسم و تشکر از برگزارکنندگان، به ابعاد، اهمیت و ظرفیت های اکو برای گسترش همکاری میان اعضا پرداخت و رویداد زندگی در اکو را فرصتی مناسب برای آشنایی بیش تر در میان شهروندان حوزه دانست.

سفیر جمهوری قزاقستان هم در سخنانی ضمن ابراز مسرت بابت برگزاری رویداد و تاکید بر اشتراکات ظرفیت ساز و وحدت ساز میان کشورهای حوزه ی اکو گفت: ۱۰ کشور عضو اکو روابط اقتصادی بسیار خوبی با هم دارند و مسائل سیاسی روی این ارتباطات تاثیری نمی‌گذارد.

وی افزود: این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی برای به نمایش گذاشتن آداب و رسوم و فرهنگ‌های ۱۰ کشور همسایه و گسترش ارتباطات بر بستر فرهنگ است.

هم چنین احسان محمدی، مدیر امور بین الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و رییس باغ موزه ی هنر ایرانی ضمن خوش آمدگویی به میهمانان و تاکید بر ظرفیت اکو گفت: اکو یادآور بستر و ظرفیتی مهم در ارتباط با چندجانبه گرایی، همکاری، هم افزایی، و هم بستگی و نماد تلاشی مشترک برای اهتمام به میراث مشترک بشریت، ترویج فرهنگ صلح، و ارتقای امنیت در منطقه و حفظ صلح و امنیت بین المللی است.

لازم به ذکر است این دومین نمایشگاهی است که با موضوع فرهنگ و آداب و رسوم کشور‌های حوزه ی اکو برپا می‌شود.

در این نمایشگاه که در باغ موزه هنر ایرانی برپا شده است ۴۵ عکس از آداب و رسوم، اماکن فرهنگی تاریخی، زندگی مردم و اشتراکات فرهنگی از ۱۰ کشور عضو اکو به نمایش در آمده است و تا ۲۰ مهر میزبان علاقه مندانش است.

> ایجاد شده توسط:moghimi
>دسته بندی:برنامه های موزه،اخرین اخبار
تعداد بازدید 30 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد